Trzej Królowie przejdą przez miasto

Już jutro ulicami miast w całej Polsce przejdzie Orszak Trzech Króli. Nie inaczej będzie w Polkowicach. Na uczestników czeka wspólne kolędowanie, wręczenie symbolicznych koro oraz poczęstunek. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli w Polkowicach rozpocznie się mszą świętą o godzinie 11.00 w Kościele Matki Bożej Łaskawej Św. Sebastiana. Tuż po mszy świętej orszak wraz z uczestnikami wyruszy w kierunku rynku.

– Wejdziemy na rynek tam zostanie przygotowana scena, gdzie będziemy wspólnie kolędowali, a także złożymy pokłon przy żłóbku oraz choince, które zostaną ustawione właśnie w polkowickim rynku.

Uczestnikom orszaku będą rozdawane korony. Wyjątkowe niespodzianki przygotowano również dla dzieci.

– Te korony będą w trzech kolorach tak jak będziesz szedł orszak, czyli w niebieskim, zielonym i czerwonym. Do tego każdy też dostanie śpiewnik. Dla dzieci przygotowaliśmy również chorągiewki orszakowe w trzech kolorach. Mamy też przygotowane atrapy mieczy i tarcz, którymi dzieci będą mogły na orszaku się pobawić. Chorągiewki, śpiewniki i korony będzie można oczywiście zabrać ze sobą do domu – dodaje proboszcz.

Polkowicki Orszak Trzech Króli zakończy wspólny gorący poczęstunek: grochówka i bigos oraz herbata. Całe wydarzenie zostało zorganizowane m.in. przez Stowarzyszenie św. Sebastiana oraz polkowickie parafie przy wsparciu gminy Polkowice.

Zdjęcie: Gmina Polkowice

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca