Pierwsze lodowisko w Chocianowie!

To wyjątkowa chwila, która z pewnością zapisze się w pamięci tych mieszkańców, którzy nie tylko uwielbiają zimę, ale również związane z nią sporty. Mieszkańcy gminy Chocianów mogą spróbować swoich sił w jeździe na łyżkach. Tuż pod Pałacem w Chocianowskim Parku Piastowskim powstało lodowisko.

Lodowisko, to pomysł burmistrza gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego.

– Pogoda, a konkretnie silne wiatry, troszkę popsuły nam plany, bowiem lodowisko miało być otwarte wcześniej. Ale cieszę się, że ostatecznie z małym przesunięciem, udało się i moja niespodzianka tak spodobała się mieszkańcom. Niebawem rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe więc mam nadzieje, że dzieci, młodzież, ale i dorośli będą korzystali z lodowisko, spędzali tu swój czas wolny i dobrze się przy tym bawili – przekazuje Tomasz Kulczyński, burmistrz miasta i gminy Chocianów.

Lodowisko stanęło tuż przy Pałacu w Chocianowskim Parku Piastowskim. Wszyscy ci, którzy chcieli by spróbować swoich sił w jeździe figurowej, a nie mają swoich łyżew nie muszą się obawiać. Na miejscu, można bowiem wypożyczyć łyżwy. Są one dostępne dla dzieci i dorosłych. Ci najmłodsi fani jazdy figurowej mogą korzystać ze specjalnych pingwinków ułatwiających jazdę. Na miejscu można również wypożyczyć kask.

Lodowisko jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 20:00. W weekendy natomiast od 12:00 do 15:00 i od 16:00 do 20:00. 

Tercja trwa minut. Bilet normalny kosztuje 10 złotych, natomiast ulgowy 5 złotych.

Zdjęcia: Regionalne Centrum Kultury

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca