W Chocianowie będzie Skatepark!

W Chocianowie powstanie skate park oraz pump track. Prace nad inwestycją już się rozpoczęły. Do dyspozycji dzieci i młodzieży będzie 17 urządzeń. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu przyszłego roku.

To długo wyczekiwana inwestycja zwłaszcza przez najmłodszych mieszkańców gminy Chocianów. Przy ulicy Wesołej powstanie SkatePark.

– Będzie to skatepark w pełni profesjonalny do tego z elementami pumptrack modułowego więc modernizujemy całe to miejsce. Powstanie tu również nowy chodnik więc z pewnością zmiany będą widoczne gołym okiem. Bardzo zależy mi na tym, żeby to było miejsce, w którym młodzież będzie mogła spędzać swój wolny czas – mówi Tomasz Kulczyński, burmistrz gminy Chocianów.

– Ten modułowy pumptruck, to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla małych dzieci. Będą tu mogły na małych rowerkach czy wrotkach. Chcemy, żeby również maluchy czuły się dobrze w tym miejscu – dodaje Adam Kończak z urzędu gminy w Chocianowie.

Skatepark ma być gotowy do czerwca.

– Plac będzie na płycie betonowej po to, żeby jak najlepiej się jeździło dzieciom i młodzieży. Jest tu przewidzianych około 17-tu przeszkód również betonowych oczywiście z elementami metalowymi, takim jak np. poręcze – informuje Adam Kończak.

skate park

Gmina m.in. na to zadanie pozyskała dofinansowanie od rządu zeszłej kadencji. W jego ramach niedaleko skateparku powstanie największy plac zabaw w gminie Chocianów.

– Ja się bardzo cieszę, ponieważ ta cała inwestycja jest spięta ze szklakiem Cyklostrady Dolnośląskiej, która tutaj tuż za rogiem się przewija – podkreśla burmistrz Kulczyński.

Koszt inwestycji to ponad sześć milionów złotych., a z czego ponad cztery miliony złotych pokryją środki z dofinansowania.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca