Spotkali się w rynku na Wigilii Miejskiej

Wigilia Miejska w polkowickim rynku. Organizatorzy przygotowali szopkę, chętni mogli pokolędować, a zmarznięci i głodni spróbować potraw świątecznych. Najpierw jednak harcerze przekazali burmistrzowi Polkowic Betlejemskie Światło Pokoju.

Prawdziwie świąteczna atmosfera zapanowała w polkowickim rynku za sprawą Wigilii Miejskiej podczas któej spotkali się mieszkańcy miasta i władze Polkowic. – Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny. Choć jesteśmy pochłonięci zakupami i przygotowaniami do świąt powinniśmy pamiętać o tej świątecznej atmosferze i tym, co ważne, czyli wspólnocie. Mowa tu nie tylko o rodzinie, ale i o naszej polkowickiej wspólnocie samorządowej. Właśnie dlatego tak ważna jest organizacja takich spotkań, jak ta wigilia, by mieszkańcy wspólnie mogli się się spotkać i cieszyć tym przedświątecznym czasem – powiedział Łukasz Puźniecki – burmistrz Polkowic.

Do Polkowic dotarło również Betlejemskie Światło Pokoju, które władzom przekazali harcerze. Podczas spotkania kolędowano, częstowano także wszystkich chętnych potrawami świątecznymi.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca