Doczepią balkon na życzenie mieszkańca

– Teraz mogę pić kawę z żoną na świeżym powietrzu – chwali się pan Andrzej z Polkowic. Nowoczesna technologia pozwoliła mu na to, że razem z innymi mieszkańcami Polkowic mogą się cieszyć z… nowego balkonu. Tutejsza spółdzielnia we współpracy ze specjalną firmą oferują doczepienie balkonu do bloków budowanych wiele lat temu.

Mieszkanie z balkonem to nowa propozycja dla mieszkańców Polkowic, którzy mieszkają w blokach wybudowanych przed laty. Obecna technologia pozwala na doczepienie balkonu. Z pierwszych doczepionych balkonów cieszą się już mieszkańcy bloków przy ul. Legnickiej.

– Jestem bardzo zadowolony. Razem z żona wychodzimy sobie rano na kawkę, oczywiście latem, ale możemy się tym wspólnie cieszyć. Ptaszki nam śpiewają – cieszy się Andrzej Werner, mieszkaniec Polkowic.

Zadowolonych mieszkańców może być więcej. Aby rozpocząć procedurę potrzebna jest zgoda ponad połowy mieszkańców danego bloku. Całą procedurą i projektem zajmuje się SM„Cuprum”, która zarządza większością budynków w Polkowicach.

– My robimy projekt, zgodę na budowę, przygotowujemy cała potrzebną dokumentację i po przejściu tej procedury mieszkańcy nawiązują kontakt z firmą, która przytwierdza balkon do bloku – dodaje Krzysztof Nester, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Cuprum” w Polkowicach.

Koszt wykonania musi pokryć właściciel mieszkania i jest zależny od wielkości balkonu lub wielkości okna balkonowego. To około 20 tys. zł. Technologia pozwala na montaż balkonów nawet w wielopiętrowych budynkach.

– Udźwig takiego balkonu to aż 1500 kg na metr kwadratowy. Nad budową czuwają również wszystkie służby i zachowane są wszystkie procedury – podkreśla prezes SM „Cuprum”.

Z relacji prezesa i spółdzielni wynika, że są już kolejni chętni na doczepienie balkonu.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca