Tłumy polkowiczan w biegu dla Niepodległej

Uroczyste wzniesienie flagi państwowej na maszt, bieg główny na dystansie pięciu kilometrów, a także bieg rodzinny. Do tego scena, z której rozbrzmiewały pieśni patriotyczne oraz strefa gastronomiczna. Sportowo, wesoło i przede wszystkim wspólnie polkowiczanie obchodzili Święto Niepodległości.

W tym roku przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W całym kraju odbywały się uroczystości upamiętniające. Nie inaczej było w Polkowicach. Wspólne świętowanie w rynku rozpoczęto od części oficjalnej, czyli uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na masz. – Najważniejsze jest to żeby jednoczyć różne grupy społeczne w tym dniu. Dlatego też my postanowiliśmy zorganizować tak dzisiejszą uroczystość, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Jedni wolą święto obchodzić tak bardzo uroczyście, podniośle. Niektórzy natomiast na sportowo. Najważniejsze, jest jednak to, że dziś wszyscy jesteśmy tu razem i razem cieszymy się z tego, że Polska jest wolna. To, co się dzieje aktualnie w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie sprawia, że jeszcze bardziej manifestujemy, ale i również doceniamy, że nasz kraj jest wolny – mówi Sebastian Sypko, zastępca burmistrza ds. gospodarczych.

Polkowiczanie lubią biegać i pokazują to przy wielu okazjach. Dlatego też, powrót Polski na mapę Europy postanowiono uczcić na sportowo. Bieg Niepodległościowy okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Na pewno sprzyja nam pogoda, to nie ma co ukrywać. A co za tym idzie, dopisała też frekwencja. Polkowicki rynek zapełnił się zawodnikami oraz kibicami. Ale takie imprezy odbywają się w całej Polsce i widać, że to się sprawdza. Mieszkańcy chcą oddawać cześć właśnie w taki sposób, poprzez bieg, poprzez dobrą zabawę, integrację z innymi. Uważam, że każda forma upamiętnienie święta Niepodległości jest dobra – mówi Krzysztof Agustyniak, prezes ATT Sport, organizator wydarzenia.

– Ja uwielbiam biegać więc dzisiaj łącze przyjemne z pożytecznym. Udział w biegu to moja cegiełka dołożona do świętowania. I dla mnie to jest super. Ja wybieram świętowanie na sportowo – mówi Piotr, mieszkaniec Polkowic.

Zawodnicy do pokonania w biegu głównym mieli dystans pięciu kilometrów. Trasa wiodła wokół polkowickiego rynku. Przygotowano również bieg rodzinny, który poprzedziła wyjątkowo taneczna rozgrzewka dla najmłodszych. Każdy, kto przebiegł linię mety otrzymał pamiątkowy medal. Najlepszym wręczono statuetki oraz nagrody pieniężne.Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca