Polkowiczanie oddali część walczącym za Niepodległość

Polkowiczanie pamiętali o 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego, tuż po godzinie 09.00 złożono kwiaty oraz znicze.

Patriotyczna uroczystość pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęła cykl wydarzeń zorganizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Polkowicach. W symbolicznym uczczeniu pamięci wzięli udział przedstawiciele polkowickiego samorządu, członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Polkowicach, przedstawiciele służb mundurowych, harcerze oraz mieszkańcy – zarówno Ci młodsi jak i starsi. Uczniowie, którzy przyszli na uroczystość z dumną trzymali w rękach trzymali polskie flagi.

Jedna z mieszkanek nie kryła wzruszenia – Dla mnie to jest najważniejsze święto, uważam, że każdy Polak powinien je obchodzić. Ja to wyniosłam z domu, to rodzice zaszczepili we mnie i w moim rodzeństwie patriotyzm. Zawsze się wzruszam, gdy pomyślę, o tym, że również moi przodkowie oddali swoje życie, po to, żebyśmy my mogli być dzisiaj wolnymi ludźmi.

Po odczytaniu patriotycznego apelu złożono kwiaty. Symboliczny znicz zapalili również harcerze.

– Takie jest nasze zadanie. W ZHP bardzo ważnym elementem naszej codziennej pracy z harcerkami i harcerzami jest patriotyzm. Uczymy ich jak dbać o swoje mniejsze i większe społeczności lokalne, jak angażować się społecznie, jak pielęgnować patriotyczne tradycję – mówili harcerze.Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca