Odłóż telefon i zapnij pasy. Trwa policyjna akcja

Dziś od samego rana policjanci na całym Dolnym Śląsku będą sprawdzać czy jeździmy w pasach, a także czy podczas jazdy korzystamy z telefonu. Dodatkowo funkcjonariusze będą sprawdzać, czy w bezpieczny sposób oraz zgodny z przepisami, przewozimy najmłodszych.


Dziś od godziny szóstej rano policjanci na całym Dolnym Śląsku prowadzą działania w ramach akcji „Pasy i Telefon”. Mundurowi będą sprawdzać, czy pasażerowie przestrzegają przepisów bezpieczeństwa i korzystają z pasów podczas jazdy.

Co grozi za jazdę bez pasów bezpieczeństwa?

Funkcjonariusze przypominają, że za niezapięte pasy bezpieczeństwa u osób podróżujących odpowiada kierowca. Natomiast mandat w wysokości 100 złotych może otrzymać każdy z pasażerów. Mandat w takiej samej wysokości otrzyma również kierowca, który prowadził samochód bez zapiętych pasów. Ale dodatkowo na jego konto wpłynie również 5 punktów karnych.

Czy można korzystać z telefonu podczas jazdy?

Podczas dzisiejszej akcji policjanci będą również zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy korzystają z telefonu komórkowego podczas jazdy. Jest to bezwzględnie zabronione. Chwila spojrzenia na wiadomość, może kosztować czyjeś zdrowie lub życie. Jeżeli korzystamy z telefonu podczas jazdy musimy być świadomi, że możemy dostać mandat w wysokości 500 złotych oraz 12 punktów karnych.

Poprzez swoje działania policjanci dążą do zminimalizowania liczby wypadków drogowych. Chcą jednocześnie uświadomić kierowcom, że za niestosowanie przepisów ruchu drogowego grożą konsekwencje.

Policyjna akcja będzie trwała do godziny 22.00.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca