Czekają na uwagi w sprawie ścieżki rowerowej

Od poniedziałku, mieszkańcy, mogą zgłosić swoje uwagi dotyczące budowy ścieżki rowerowej w Polkowicach. Ścieżka ma przebiegać wzdłuż ulicy 3 Maja. Inwestycja jest na etapie opracowywania dokumentów, stąd apel burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego, by zgłosić swoje wskazówki.

Mieszkańcy mogą zgłosić swoje uwagi, do inwestycji, która realizowana będzie w Polkowicach. Chodzi o ścieżkę rowerową, która będzie wiodła wzdłuż ulicy 3 Maja. Ponieważ inwestycja będzie ingerowała w infrastrukturę miasta, istotny jest głos mieszkańców. Urzędnicy będą czekali na polkowiczan w Urzędzie Gminy Polkowicach w dniach od 30 października do 7 listopada w godzinach 11.00 – 15.30. Konsultację będą odbywały się w pokoju 101.

– Z doświadczenia wiem, że zawsze podobne projekty wzbudzają różne kontrowersje i właśnie po to są takie spotkania i konsultacje, żeby wyjaśniać lub przedyskutować wszelkie wątpliwości – zaznacza Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji.

Droga rowerowa ma przebiegać na całej długości ulicy 3 Maja, od marketu „Kaufland” do ul. 11 Lutego i Skalników. Projekt jest jednym z etapów ą połączenia drogą rowerową ulic Wojska Polskiego i Przemysłowej. Ponad kilometrowy odcinek km nie zapewni co prawda całkowitego połączenia tych dróg, ale gmina Polkowice przystąpiła już do projektowania ścieżki, która połączy ją z ul. Wojska Polskiego.

W ramach inwestycji ma zostać wybudowana asfaltowa ścieżka o szerokości dwóch metrów, równolegle do istniejącego ciągu pieszego od strony budynków mieszkalnych.


Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca