Polkowice z tytułem ”Wzorowa gmina”

Gmina Polkowice nagrodzona. Zdobyła tytuł Wzorowej gminy, przyznanej przez kwartalnik ”Życie regionów”. Z Dolnego Śląska o tytuł walczyło 40 gmin. Pod uwagę brano głównie aktywność inwestycyjną naszego samorządu.

Certyfikat z rąk redaktora naczelnego kwartalnika odebrał odebrał Łukasz Puźniecki. – Nasza aktywność inwestycyjna ukierunkowana jest przede wszystkim na dbałość o mieszkańców, o stwarzanie im coraz lepszych warunków pracy i wypoczynku. Nasze miasto staje się w ten sposób dla innych samorządów źródłem czerpania dobrych wzorców – mówi burmistrz Polkowic.

Gmina Polkowice została wyróżniona m.in. za wysokość pozyskanych z zewnątrz pieniędzy , to bagatela ponad 150 mln złotych. – Gmina i miasto Polkowice należą do najbardziej wyróżniających się samorządów w Polsce. Nie tylko dlatego, że mają na swoim terenie kopalnie miedzi, ale przede wszystkim dlatego, że są świetnie zarządzane – mówi Artur Świtoń – redaktor naczelny „Życie regionów”.

Gmina Polkowice jest jedną z 12 nagrodzonych z terenu Dolnego Śląska. Wręczenie statuetek „Wzorowa Gmina” odbędzie się w listopadzie podczas specjalnej gali. Wyróżnienia wręczy marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca