Kierowco, sprawdź bezpłatnie, czy masz dobrze ustawione światła

Dziś w wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich samochodach. Policja w całej Polsce prowadzi kampanię pn: „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Światła w samochodzie należy sprawdzać regularnie. Ich złe ustawienie niesie za sobą konsekwencje, zwłaszcza w warunkach jesienno-zimowych.

– Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem – informuje aspirant Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach.

Bardzo często kierujący nie mają ustawionych świateł w taki sposób, żeby była zachowana granica światłocienia.

– Zamiast odpowiedniego oświetlenia drogi, powoduje to oślepienie kierowcy, którzy jedzie z naprzeciwka. Każda wymiana żarówki powoduje, że światła mogą być i przeważnie są, źle ustawione – dodaje Rybikowski.

Kierowcy w ramach kampanii policyjnej mogą sprawdzić swoje światła we wskazanych poniżej stacjach diagnostycznych:

  • AutoCentrum – ul. Bracka 1A, Polkowice
  • Stacja Kontroli Pojazdów Polkowice, ul. Legnicka 4, Polkowice

Z akcji kierowcy będą mogli jeszcze skorzystać w trzech terminach: 28.10, 18.11 i 9.12.2023r. Działania pn. “Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” z udziałem powyższych stacji diagnostycznych będą trwały do 15 grudnia.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca