Studenci rozpoczęli kolejny rok akademicki

Już po raz 21 na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zainaugurowano rok akademicki. W tym roku zajęcia na uczelni rozpocznie około tysiąca studentów. 200 z nich to studenci pierwszego roku.

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego miało miejsce w Uczelni Jana Wyżykowskiego. Zaproszonych gości i studentów powitał rektor uczelni
– To święto nie tylko dla studentów, ale i dla całej społeczności. Zaoferowaliśmy naszym studentom nowe kierunki m.in. psychologię czy dodatkową specjalność na kierunku pedagogika HR Business Partners – mówił Tadeusz Kierzyk – Rektor UJW.
Uczelnia Jana Wyżykowskiego, to jedyna uczelnia samorządowa w Polsce. Działa dzięki pomocy burmistrza Łukasza Puźnieckiego.
– Wyjątkowość tej uczelni polega na tym, że domykają cały cykl kształcenia. Trwa od wieku wczesnoszkolnego, przez szkołę podstawową i ponadpodstawową, aż do wyższej uczelni, gdzie polkowiczanie mogą skończyć studia – dodaje burmistrz Łukasz Puźniecki.
Studenci pierwszego roku złożyli uroczyste ślubowanie, a inauguracyjną prelekcję wygłosił Andrzej Dragan z Uniwersytetu Warszawskiego.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca