Nauka na wyciągnięcie ręki

Sztuczna inteligencja, zdrowie oraz to, czym zajmuje się rzecznik prasowy – to tematy wykładów i prezentacji, których mogli posłuchać polkowiczanie w Uczelni Jana Wyżykowskiego. Wszystko w ramach 26. Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

W sali pojawili się uczniowie polkowickich szkół, którzy słuchali opowieści z zaciekawieniem. Taka forma nauki trafia do młodych ludzi.

– Dzięki takim wykładom możemy się o wiele więcej nauczyć. Jeśli ktoś mówi naukowym sposobem, to niektórzy mogą tego nie zrozumieć. Taka luźna forma jest lepsza dla młodzieży, tak jak dla mnie i moich rówieśników – mówi Natalia Biegun, uczennica SP nr 1 w Polkowicach.

Inauguracyjna prezentacja dotyczyła sztucznej inteligencji. Poza tym młodzi ludzie mogli wysłuchać wykładu o pracy rzecznika prasowego oraz o tym, kto może nim zostać.

– To spotkanie z prawdziwą nauką. To jest esencja nauki, którą jesteśmy w stanie zaprezentować młodym ludziom i zachęcić młodzież do nauki. Chcemy, żeby potem kontynuowali swoje kariery na studiach – podkreśla Tadeusz Kierzyk – Rektor UJW.

Tegoroczne hasło festiwalu brzmi „Nauka Porusza”. 2023 jest rokiem Mikołaja Kopernika i hasło też nawiązuje do jego odkryć.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca