Nowa siedziba Armii Polkowice, to dopiero początek

Zajęcia dla dzieci, kobiet oraz mężczyzn w zupełnie innym miejscu. Klub sportowy Armia Polkowice zmienia swoją siedzibę. Będzie większa i pozwoli na utworzenia ośrodka szkolno-wychowawczego. Rozwój klubu nie byłby możliwy bez wparcia burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego.

Klub sportowy Armia Polkowice będzie prowadziła zajęcia w zupełnie nowym miejscu.
Budynek po byłej drogerii przy ulicy Głogowskiej w Polkowicach został dziś oficjalnie przekazany w ręce założyciela klubu Bartosza Muszyńskiego.

– Dzięki współpracy z miastem i burmistrzem Polkowic Łukaszem Puźnieckim, klub sportowy Armia Polkowice zaczyna dzierżawić ten lokal. Dla mnie to jest osobiście ogromna sprawa i realizacja moich planów – informuje Bartosz Muszyński, założyciel klubu Armia Polkowice.

Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki nie ukrywa, że budowanie społeczeństwa obywatelskiego, jest dla gminy bardzo ważne, są też wsparcie samorządu dla organizacji pozarządowych.

– Tym razem jest to klub sportowy Armia Polkowice. Przede wszystkim klub sportowy, al nie tylko, bo działalność tego podmiotu to również działalność społeczna i to bardzo rozbudowana. Cieszę się, że właśnie w tym lokalu będzie ona prowadzona z jeszcze większą efektywnością dla lokalnej społeczności. Armia Polkowice jest szczególnie aktywna. Życzyłbym sobie, żeby wszystkie organizacje pozarządowe na terenie gminy Polkowice brały przykład z tego jak można łączyć działalność statutową z funkcją społeczną i rozwojem lokalnej społeczności – przyznaje Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

W budynku przy ulicy Głogowskiej, będą trenowali mężczyźni, kobiety oraz dzieci. Dzięki nowej, a przede wszystkim dużo większej siedzibie, klub będzie mógł się dalej prężnie rozwijać. A plany są ambitne, bowiem Bartosz Muszyński chce utworzyć ośrodek sportowo-wychowawczy Armia Polkowice. Ma się w nim znajdować sala treningowa dla dzieci od trzeciego roku życia oraz świetlica środowiskowa dla polkowickiej młodzieży. Na to jednak potrzebne są środki finansowe, które pozwolą m.in. na doposażenie świetlicy.

– Jesteś my w trakcie rozmów z KGHM. W środę mamy spotkanie z przedstawicielem władz kopalni. Wierzę w to, że KGHM, jako firma, która wspiera sport na terenie Zagłębia Miedziowego, ale też i w całej Polsce znajdzie powód do tego, aby nas wesprzeć, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie miejsca dla dzieci. Bardzo na to liczę – dodaje Muszyński.

Jak informuje Bartosz Muszyński, nową siedzibę Armii Polkowice trzeba teraz odpowiednio dostosować. Zawodnicy w budynku przy ulicy Głogowskiej rozpoczną treningi od przyszłego roku.

Zobacz materiał wideo tutaj:

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca