MFG znów zachwyciło

Szósta edycja gali organizowanej przez federację Muszyński Fight Group okazała się ponownie świetnym wydarzeniem. Kibice zebrani na hali SP4 w Polkowicach oraz widzowie TVRegionalnej.pl nie mogli narzekać na brak emocji.Wydarzenie jak zwykle przyciągnęło kibiców z całego regionu, którzy wypełnili halę po brzegi.  Ogromnym wsparciem w organizacji tej imprezy jest burmistrz Polkowic, który od samego początku wspomaga federację.

– Każda kolejna gala zachwyca swoim profesjonalizmem i coraz większymi emocjami. To niezwykłe wydarzenie promuje Gminę Polkowice i w sercu Zagłębia Miedziowego odbywa się jedna z najlepszych gal sztuk walki i będziemy to kontynuować – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

W walce wieczoru Kacper Muszyński jednogłośnie pokonał jednego z najbardziej utytułowanych kickboxerów z Rumunii – Anghela Cardosa pokazując, że należy do ścisłej światowej czołówki wojowników.

– Coraz bardziej się rozwijamy, mamy nowe pomysły na rozpoczęcia czy wystrój hali. Bazujemy na tym samym, jednak minimalnie zmieniamy styl i wprowadzamy nowości – komentuje Mateusz Felkel z Federacji MFG.

Jedną z głównych atrakcji była walka o pas międzynarodowego mistrza polski, w której przedstawiciel Armii Marcin Niciński po trwającym pięć rund boju pokonał zawodnika z Finlandii Abdifataha Khalifa

– Cieszę się, że te pasy trafiają do polkowiczan, do zawodników szczególnego klubu, ponieważ trzeba podkreślić wartość sportową i społeczną Armii Polkowice jak i Federacji Muszyński Fight Group. Zawodnicy pokazują jak można prowadzić sportowy tryb życia na zasadach fair play – mówił po gali, Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

W walce wieczoru Kacper Muszyński jednogłośnie pokonał jednego z najbardziej utytułowanych kickboxerów z Rumunii – Anghela Cardosa pokazując, że należy do ścisłej światowej czołówki wojowników. Armia Polkowice z każdym rokiem coraz bardziej się rozwija i przy tym mocno wpływa na społeczność całego miasta jak i regionu.

– Kacper po raz kolejny potwierdził, że może mierzyć się z najlepszymi zawodnikami na całym świecie, a zaznaczmy, że ta walka była w wyższym limicie wagowym niż zwykle startuje. Moim zdaniem Kacper jest przyszłym mistrzem najlepszych federacji kickboxingu – podsumował Mateusz Felkel.

Historia federacji MFG dopiero zaczyna się pisać, ponieważ zarówno kibice jak i organizatorzy czy zawodnicy już nie mogą się doczekać kolejnej edycji, które przyniesie na pewno jeszcze więcej emocji.

Wyniki wszystkich walk:

Miłosz Chrośniak vs Oktawian Rybka – remis w walce pokazowej młodych adeptów

Krystian Stankiewicz vs Michał Lisiecki – Krystian Stankiewicz przez decyzję sędziów

Ksawery Tadla vs Paweł Konieczny – Paweł Konieczny przez decyzję sędziów

Dawid Ferenczuk vs Jakub Zimoch – Dawid Ferenczuk przez decyzję sędziów

Mateusz Felkel vs Artur Zamarkov – Mateusz Felkel przez KO w pierwszej rundzie

Michał Miłek vs Sami El Hichou – Michał Miłek przez TKO w pierwszej rundzie

Patryk Kłak vs Svjtoslav Zhymanov – Patryk Kłak przez TKO w pierwszej rundzie

Marcin Niciński vs Abdifatah Khalif – Marcin Niciński przez decyzję sędziów

Kacper Muszyński vs Anghel Cardos – Kacper Muszyński przez decyzję sędziów

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca