Uwaga kierowcy! Niebawem będzie tu rondo

Zamiast niebezpiecznego skrzyżowania w tym miejscu powstanie rondo turbinowe. Chodzi o skrzyżowanie skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 333 z ul. Kominka i Aleją Jana Pawła II. Oprócz tego powstaną bezpieczne przejście dla pieszych i drogi rowerowe bezpieczne przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowe. Wykonawca przejął dziś plac budowy.

Droga na skrzyżowaniu skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 333 z ul. Kominka i Aleją Jana Pawła II zostanie przebudowana. Zamiast obecnego skrzyżowania na ruchliwej dwupasmówce, w którym często dochodzi do kolizji, powstanie rondo. Dzięki przebudowie osiedle Polkowice Dolne zostanie lepiej skomunikowane z Centrum.

– Dzięki tej inwestycji powstanie bardzo komfortowe połączenie ze Specjalną Legnicką Strefą Ekonomiczną, a konkretniej z podstrefą, która znajduje się w Polkowicach. Będziemy mieli do czynienia nie tylko z poprawą komunikacyjną, ale przede wszystkim z bardzo ważną poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego zarówno pieszych, kierowców, a także rowerzystów, bowiem infrastruktura ta jest przygotowana na najwyższym poziomie – informuje Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Przy tej inwestycji współpracować będą dwa samorządy. Gmina Polkowice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Okazuje się, że S3 nie wyprowadziła niestety ruchu z Polkowic. Jest tutaj duży ruch, samochody jeżdżą bezustannie od momentu, kiedy pojawiliśmy się na konferencji. Tym bardziej mam nadzieje, że to rondo podniesie poziom bezpieczeństwa i pozwoli spokojnie mieszkańcom przemieszczać się pomiędzy jedną a drugą częścią miasta – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przekazał na budowę ronda dofinansowanie w kwocie prawie dwóch milionów złotych. Cała inwestycja będzie natomiast kosztowała pięć milionów złotych. Remont drogi rozpocznie się lada moment. Władze gminy oficjalne przekazały plac budowy wykonawcy.

– Prace zostaną rozpoczęte od wdrożenia tymczasowej organizacji ruchu. Ruch będzie się odbywał jednym pasem. Następnie przystąpimy do inwentaryzacji sieci podziemnych – przekazuje Paweł Iwasików, przedstawiciel firmy Regan, która będzie przebudowywała skrzyżowanie.

Wybudowane zostanie rondo turbinowe. Od strony Głogowa pojawią się również spowalniacze ruchu. Przebudowa skrzyżowania będzie trwała pół roku. Kierowcy muszą się zatem uzbroić w cierpliwość.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca